Patrycja Adamkiewicz piąta na świecie!

Nasza zawodniczka – Patrycja Adamkiewicz była bardzo bliska walki o medale w mistrzostwach świata w taekwondo olimpijskim, rozgrywanych w Baku.

Reprezentantka Narodowej Reprezentacji Akademickiej na początku pewnie zwyciężyła z Portugalką Joaną Cunhą  2:0 (3:0, 7:0).

W 1/8 finału nasza studentka również nie miała większych problemów, pokonując Holenderkę Bodine Schoenmakers 2:0 (6:0, 9:7).

Najwięcej emocji przeżywaliśmy w decydującej walce o awans do strefy medalowej, w której Patrycja zmierzyła się z utytułowaną Turczynką Hatice Kubrą Ilgun, aktualną Mistrzynią Europy, zresztą w finale pokonała właśnie Adamkiewicz.

Nasza zawodniczka walczyła wspaniale, ale przegrała pojedynek jednym technicznym punktem 1:2 (5:7, 7:5, 7:8).

Mistrzostwa Świata zakończyła na 5 miejscu.

„Czy jest niedosyt ? Oj i to jaki.. przegrałam o medal zaledwie jednym punktem (5:7, 7:5, 7:8).

Wiem, że dałam z siebie wszystko. Czułam się naprawdę dobrze i cieszyłam się każdą walką, a o to chyba chodzi najbardziej”-pisze na swoim profilu nasza taekwondzistka.