Kształtujemy nawyk aktywnego spędzania czasu

Dziecięca Akademia Sportu to społeczny projekt stworzony przez Klub AZS AWF Warszawa, aby właśnie kształtować ten nawyk już w wieku przedszkolnym.

Dlaczego to robimy?

Dziecięca Akademia Sportu to społeczny projekt stworzony przez Klub AZS AWF Warszawa, aby właśnie kształtować ten nawyk już w wieku przedszkolnym.

Zajęcia sportowe

Jako lider polskiego sportu i jeden z najlepszych klubów w kraju, postanowiliśmy zaangażować się w działalność z zakresu odpowiedzialności społecznej. Dzięki instytucjom, firmom i osobom, które uwierzyły w nasz cel, realizujemy w edycji 2022/2023 ponad 1200 bezpłatnych zajęć sportowych w ciągu roku w różnych dyscyplinach takich jak: judo, szermierka, taekwondo olimpijskie, zapasy, piłka ręczna, piłka siatkowa lekka atletyka czy rugby. Zajęcia dla dzieci w wieku 3 i 4 lat odbywają się w przedszkolach pod okiem naszych najlepszych trenerów. Dzieci w wieku 5 lat mogą poznać profesjonalne obiekty AWF Warszawa, na których prowadzone są dla nich zajęcia.

Zajęcia profilaktyczne

Dzięki współpracy z Centrum Medycznym Damiana i warszawską Strażą Miejską, realizujemy w ramach projektu ponad 30 zajęć profilaktycznych z zakresu zdrowia, zdrowego odżywiania się, bezpieczeństwa na drodze czy kultury kibicowania.

5000 powodów by ćwiczyć

Zdając sobie sprawę z roli jaką odgrywają rodzice oraz nauczyciele w kształtowaniu zachowań młodego człowieka, postanowiliśmy zaangażować aktywnie właśnie ich w ramach akcji „5000 powodów by ćwiczyć”

Rodzice i nauczyciele z każdej placówki objętej naszym projektem rywalizują pomiędzy przedszkolami w liczbie spalonych kalorii, ale również w bezpośredniej rywalizacji, którą dla nich organizujemy. Bezpośrednia rywalizacja, którą realizujemy np. poprzez organizację zawodów na ergometrach wioślarskich, maratony fitness czy test Coopera wpływa również bardzo pozytywnie na integrację środowiska oraz kształtowanie pozytywnych postaw.

Przedszkolom, które spalą najwięcej kalorii oraz zwyciężają w bezpośredniej rywalizacji kupujemy sprzęt sportowy i rekreacyjny o łącznej wartości ponad 20 000 zł

Piknik rodzinny

Podsumowaniem każdej edycji Dziecięcej Akademii Sportu jest piknik rodzinny, który organizowany jest na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w czerwcu każdego roku. W czasie pikniku przekazujemy wszystkim uczestnikom drobne prezenty oraz wręczamy nagrody zwycięskim przedszkolom i rodzicom

Ambasadorzy projektu

Dziecięca Akademia Sportu to ważny element działalności Klubu AZS AWF Warszawa. Dlatego ambasadorami projektu zostali jedni z najlepszych sportowców na świecie, zawodnicy naszego klubu m.in. Tomasz MajewskiJoanna JóźwikPaweł Korzeniowski i Ola Socha.

Joanna Jóźwik
Paweł Korzeniowski

Filmowe podsumowanie

Podsumowanie edycji 2015/2016
Podsumowanie jesień 2016

Regulamin projektu

Patroni honorowi projektu

Polski Komitet Olimpijski

W związku z  kształtowaniem olimpijskich zasad fair play w ramach naszego projektu oraz promowaniem dyscyplin olimpijskich wśród dzieci, ich rodziców oraz pracowników przedszkoli, Dziecięca Akademia Sportu została objęta honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Polski Komitet Olimpijski angażuje się również w realizację zajęć edukacyjnych w ramach naszego projektu.

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

AWF Warszawa bardzo czynnie włączyła się w realizację projektu Dziecięca Akademia Sportu. To między innymi dzięki uprzejmości Jego Magnificencji Rektora Bartosza Molika, dzieci w wieku 5 lat mogą uczestniczyć w zajęciach na najlepszych obiektach sportowych w Warszawie i poczuć ducha wielkiego sportu.

Miasto Warszawa