Zespół juniorek AZS AWF Warszawa ma za sobą bardzo udany występ w turnieju 1/16 Mistrzostw Polski w piłce ręcznej, który odbył się w Łodzi. Trzy zwycięstwa w trzech spotkaniach dały naszej drużynie pierwsze miejsce w turnieju i pewny awans do kolejnego etapu rozgrywek.
Zwycięstwo po rzutach karnych na otwarcie
Turniej rozpoczął się od niezwykle emocjonującego spotkania z MKS Lublin. Zawodniczki AZS AWF bardzo dobrze weszły w mecz, szybko obejmując prowadzenie 3:0 i 5:1. Od stanu 6:6 w 12. minucie rozpoczęła się jednak długotrwała pogoń za rywalkami, która trwała aż do końcowych fragmentów spotkania. Jeszcze w 57. minucie, po bramce najskuteczniejszej w zespole z Lublina Laury Puchacz, AZS AWF przegrywał trzema trafieniami. Decydujące minuty należały jednak do naszych zawodniczek – po skutecznych interwencjach Zofii Floriańczyk w bramce oraz bramkach Julii Kowalskiej, Jessiki Strauch i Magdaleny Pietrak doprowadziliśmy do wyrównania i rzutów karnych. W serii „siódemek” bohaterką została Zofia Floriańczyk, która obroniła dwa z czterech rzutów karnych, a pewnymi egzekutorkami były Weronika Koper, Julia Kowalska, Magdalena Pietrak oraz Oliwia Calik.
Pewna wygrana z gospodyniami
Drugiego dnia turnieju AZS AWF Warszawa zmierzył się z gospodyniami – ChKS Łódź. Spotkanie od początku przebiegało pod pełną kontrolą naszego zespołu i zakończyło się wysokim zwycięstwem 34:17 (17:7). Bardzo dobre zawody rozegrała Aleksandra Chylińska, która w pierwszej połowie wpuściła zaledwie siedem bramek. Skuteczna i agresywna obrona, szczególnie w wykonaniu Oliwii Calik, oraz dobra organizacja gry w ataku pozwoliły szybko zbudować bezpieczną przewagę i sięgnąć po drugie zwycięstwo w turnieju.
Pieczęć na awansie
W ostatnim meczu turnieju juniorki AZS AWF nie dały szans zespołowi SMS Zagłębie Lubin, wygrywając 33:18 (18:9). Bardzo dobre spotkanie rozegrały Julia Kowalska oraz Jessica Strauch, a ważną zmianę w bramce dała Zofia Floriańczyk, która w ciągu dziesięciu minut gry straciła tylko dwie bramki. Jak podkreślał sztab szkoleniowy, o sile zespołu w tym spotkaniu i w całym turnieju decydowała przede wszystkim zespołowość i konsekwencja w realizacji założeń.
Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Julia Kowalska. Na szczególne podkreślenie zasługuje również wsparcie kibiców – rodzin zawodniczek AZS AWF, którzy licznie i głośno wspierali drużynę przez cały turniej.
Przed juniorkami kolejne wyzwanie – mecze 1/8 Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w Warszawie w dniach 30.01 – 1.02, przy ulicy Marymonckiej! Rywalami naszych szczypiornistek będą: MKS MOS Śląsk Wrocław, SKS Kusy Kraków, MTS Kwidzyn.







